oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lidh 2 PC nga nje modem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
diar.zz
Administrator
Administrator
diar.zz

Male Numri i postimeve : 164
Age : 29
Vendii : Vushtrri
Registration date : 05/09/2008

Lidh 2 PC nga nje modem Empty
MesazhTitulli: Lidh 2 PC nga nje modem   Lidh 2 PC nga nje modem I_icon_minitimeWed Sep 10, 2008 7:35 am

Fillimisht per te realizuar kete tutorial ju nevojiten keto produkte: CC Proxy Server
qe mund te merrni ketu Trial-per 2 PC( nuk ju nevojitet full programi ) Micro HubKabllo per lidhjen e internetit.

Fillimisht shkarkojm CC Proxy Server.

Tash na hyn ne pune Micro Hub, Kablla e cila del nga WebStar ( shiko ne foto , nga porti nr.4 ):

Lidh 2 PC nga nje modem Webstar_epc_t
Pra kablloja e cila del nga porti nr.4 nga WebStar ne fotografin me lart hyn ne Hub si ne fotografin e meposhtme
Lidh 2 PC nga nje modem H11530
Ne fotografin me lart Micro Hub eshte i rendituri i dyti, ne portet e mebtura te hapura do te konektojm PC tjera ( ne kete rast PC e 2).Me nje kabllo te thjeshte sikur ajo qe konekton WebStar me Micro Hub lidhim 2 PC qe deshirojm ti konektojm. Tashme i kemi lidhur 2 PC ne nje Modem te vetem.

Tash do te kryejme punet me software.Fillimisht instalojm CC Proxy Server. Per te pasur mundesi per konektim ne 2 PC vendosni subnet mask, nese nuk dini si atehere mund te mesoni ketu.

Njerin PC do ta zgjedhim si PC kryesor dhe do ta quajm PC1. Instalojm CC Proxy Server ne te 2 PC.Ne te 2 PC vendosim ne Local Area Connection nje IP te njejt p.sh.: 162.0.0.1.Tash lancojm CC Proxy Server dhe fillojm punen ne 2 PC ne te njejten koh. Ne PC e 2 interneti normalisht qe do te jete dukshem me i ngadalshem se ne PC1 por mundsia per te zbuluar qe jeni duke e perdor internetin ne 2 PC eshte minimale.
m WebStar i Ipkos
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://olti-net.tk/
 
Lidh 2 PC nga nje modem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Hacking :: Tutoriale-
Kėrce tek: