oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te krijojm server ne cs

Shko poshtė 
AutoriMesazh
diar.zz
Administrator
Administrator
diar.zz

Male Numri i postimeve : 164
Age : 29
Vendii : Vushtrri
Registration date : 05/09/2008

Si te krijojm server ne cs Empty
MesazhTitulli: Si te krijojm server ne cs   Si te krijojm server ne cs I_icon_minitimeThu Sep 11, 2008 4:42 am

Krijimi i CS Serverit nė 6 hapa:

1. Hapi pare:
Instalimi i HLDS/krijimi i Zones
---------------------------------
2. Hapi i dyte:
Fillim instalimi i HLDS (a)
---------------------------------
3. Hapi i tret:
instalim / shkarkimi i HLDS (b)
---------------------------------
4. Hapi i katert:
Instalimi i Patch v 21
---------------------------------
5. Hapi Pestė:
Konfiguroni File-in me emrin server.cfg
---------------------------------
6. Hapi i gjashte:
Aktivizimi i Serverit
---------------------------------

Kjo eshte nje nga menyrat me te lehta per te krijuar nje CS Server ( pa root mos harroni)

Fillojm:

Hapi pare:
Instalimi i HLDS/krijimi i Zones

Krijo nje Folder te ri dhe shenoja emrin HLDS nė C:/ (ka kete forme C:/HLDS)

Pastaj beje Download:

http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe

Pastaj instaloe nė zonen C:/HLDS (click dy here) - NEXT - I Agree - e intalon nė C:/HLDS - YES

Hapi i dyte:
Fillim instalimi i HLDS (a)

Tash shkojm START - Run - shenojm CMD - shtypim ENTER

Tash ne dritaren qe na hapet shkruajm :

cd C:\HLDS. shtyp Enter

Perseri e shkruajm kete komand :

hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . KUJDES! shenoe me .(pik) ne fund

Tash presim pak deri sa te shkarkohen filet

Kur te perfundon shkarkimi do te shkruaj keshtu : HLDS installation up to date

Hapi i tret:
instalim / shkarkimi i HLDS (b)

Pastaj shkruajm prap tjetren komand menjeher nė vazhdim pasi te perfundon shkarkimi :

hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

Pastaj do shkarkohen perseri do file dhe pasi te shkarkohet do thot keshtu:

HLDS installation up to date.

Hapi i katert:
Instalimi i Patch v 21

Gjeje diku dhe beje Download kete Patch v.21 (cs 1.6 patch full V.21 )
E kam ne kompjuter por nuk po kam kohe ta bej upload veq nese nuk e gjen e bej upload e ta dergoi tjeter dite.

Instaloe ne kete menyre:

Instaloe kete Patch ne C:/ProgramFiles/Valve/cstrike

dhe nė

C:/HLDS/cstrike

Menyra e instalimit te Patchit :

* E hapim zgjedhim gjuhen dhe klikojm OK
* Next
* Next
* Destination Folder (e instaloni ne te dy zonat qe i ceka me lart)
* Install

Hapi Pestė:
Konfiguroni File-in me emrin server.cfg
ne kete menyre:
a-> Shko ne C:\HLDS\cstrike dhe hape ate File me Notepad
b-> Fshi ose bej Delete te gjitha komandat qe ndodhen aty
c-> Beji Paste keto komanda (pra barti keto komanda atje)

hostname "E shenon emrin se serverit"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 0
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password shenoe passwordin per rcon


Hapi i gjashte:
Aktivizimi i Serverit

Pastaj per me aktivizu serverin veproni ne kete menyre:


* Shko ne C:\HLDS. dhe hape File-in me emrin: hlds
* Pastaj te hapet nje dritare dhe editoi keto te dhena:

- Game: CounterStrike
- Server Name: Emri i serverit
- Map: ēfaredo jepe ska rendesi
- Network: Internet networku
- Max. Players: sipas deshires suaj
- UDP Port: 27015
- RCON Password: passwordi per rcon
- Secure (Valve Anti-Cheat): (kete mos e edito fare)
- Edhe klikoni Start


kaq kishte krijimi i Serverit te CS
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://olti-net.tk/
 
Si te krijojm server ne cs
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Warez :: Lojra (Games) :: Counter Strike-
Kėrce tek: