oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Hap cs server me germa +amxx

Shko poshtė 
AutoriMesazh
diar.zz
Administrator
Administrator
diar.zz

Male Numri i postimeve : 164
Age : 29
Vendii : Vushtrri
Registration date : 05/09/2008

Hap cs server me germa +amxx Empty
MesazhTitulli: Hap cs server me germa +amxx   Hap cs server me germa +amxx I_icon_minitimeThu Sep 11, 2008 4:49 am

Un ju mundsoj tash qe kush do me be server mundet e kam be 1 tuto dhe shpresoj te jam i qart

Dhe shpresoj ta mbani ngjitese ket tem

Kjo tuto se pari esht psotu ne tutoriale-al.org pastaj .li ne khg ast dhe ne web tim dhe shpresoj
ta beni ngjitese ket tem
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
• Tutoriali : SI ME be server ne counter strike 1.6
• Author : diar.zz
• Web : www.olti-net.tk
• Postua me : 12.09.2008 (01:30) PM
• E-Mail : diar_sh6@hotmail.com

---------------------------------------------------------
Ne ket tuto do te mesoni si te hapni server ne counter
strike 1.6 Se pari e downloadni pach v.21

Shkarko:
http://cs.kajgana.com/download.php?fileID=4

Dhe kur e downloadim pach e installojm tek cs
Pastaj hym c:/counterstrike/hlds.exe
Hym ku e kemi intallu cs dhe tek 1 ikon me tkuqe
hlds shkojm me token e djatht te mausit dhe bejm
1 shortutas
Pastaj tek shorutasi shkojm me token e djatht te mausit
klikojm Propirtes Dhe aty e Traget esht D:\cs\hlds.exe

Kurse ju ja shtoni e beni kshtu

D:\cs\hlds.exe log on +ip 79.126.187.241
ju tek kjo ip e shkruni ip jote si mundeni me e mar
tek www.ip-adress.com qeket e shkruni po kujdes
sa her qe e beni disconnect dhe connect duhet me
e regullu tek ip se ndron ip adresa

Dhe hym tek hlds tek shortuti dhe i regullojm

Game: Counter Strike
Server name: emri i serverit
Map: cfar map deshironi de_dust2
Network: Lan
Max.Players 16
UDP Port: 27015
Rcon Paswword : paswordi

Dhe kur hyny tek hlds dhe e keni
Ip adress: 79.126.187.241:27015
ju e keni ip juajen dhe mudneni me hy me ket
ip edhe ju ede tjeret
Po tek Network bejeni internet

Tek Configure i regulloni siq doni
Dhe tek Statistics E beni veqse Players
ato qe jan te sakta i hiqni krejt vetem tek
Vertical Units : e beni players

Dhe pastaj per me ja installu amxx e keni ketu tuton:

Code:
-------------------------------------------------------------------------------------------------+
http://www.tutoriale-al.org/tutorial...20Strike.html+
-------------------------------------------------------------------------------------------------+

Dhe shpresoj te me keni kuptu Nese doni ip me e shendru
me germa Vazdhojm

1 - Hym tek www.no-ip.com
2 - Per te hyre duhet te regjistroesh shko Sing-up Now dhe kliko
3 - Shkruajeni "Email" ex: msn@hotmail.com
4 - Pastaj e shkruni "Password" paswordijot
5 - Perseri "Confirm Password" paswordijot
6 - Tek "First Name" ex: emri jot
7 - Tek "Last Name" ex: mbiemri jot
8 - Ketu "How did you hear about e beni " selectati "Other"
9 - Ketu "Zip/Postal COde" Kodi postal ex: 12590
10 - Tek "Security question" selectati "What is your pets name?"
11 - E shkruni "Your answer" ex: counterstrike
12 - Ketu "Birthday" daten kur ke le ne cilin vit
13 - Ketu "Enter the codat shown" completati in casuta alaturata codul de dedesubt
14 - Dhe e selektoni "I Accept Create my Account"
15 - Pastaj hyny tek msn
16 - Pastaj tek Inbox
17 - Ne msn tek imbox te ka ardh nje inbox No-IP Registration
18 - Klikoni tek mail
19 - Pastaj .. "To activate your account please click the following URL:" sub acesta aveti un link,dati click pe el pentru a activa Account-ul!
20 - Shiko tek ce ati dat pe acel link va apare un site
21 - Pastaj shkojm La Email scrieti email-ul si la password scrieti parola si pasati BUTONUL LOGIN!
22 - Pastaj urmator Dati tek Hosti / Redirects si apasati pe Butonul Add
23 - La "hostname" scrieti numele serverului de ex Clubers sa aveti grija sa nu existe acel nume! Atentie Fara ZAPTO.ORG etc.
24 - Pastaj e beni domainin ex: zapto.org
25 - Tek Host Type Lasati asa cum este
26 - Pastaj e shkrun ip Adress qe e ki tek connecti me token e djath states dealtis dhe cilent ip
27 - Pastaj e beni "Create Host"
28 - Tah e downloadni No-Ip Program http://www.download.com/No-IP-DUC-Dy...html?tag=lst-1
29 - Hyny ku e keni download no-ip.rar dhe pastaj ducsetup.exe
30 - Klikoni tek next
31 - Pastaj Butonul Next
32 - Pastaj inca odata Butonul NexT
33 - Pastaj Butonul Finish
34 - Tek ikona ip klikoni
35 - E shkruani email adresen dhe paswordin
36 - Pastaj tek Butonul Ok
37 - Sub Hosts va va aparea serverul dumneavoastra iara langa este o casuta aceea o bifati!
38 - Ii dati Miminize Si porniti Serverul de cs si va connectati astfel nume.bla.bla cum vati pus dumneavoastra in cont e kuptoni se sdita me e perkthy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://olti-net.tk/
 
Hap cs server me germa +amxx
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Warez :: Lojra (Games) :: Counter Strike-
Kėrce tek: