oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Aston Villa dhe Arsenali ndajnė pikёt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ThE.DiNNo
Anėtar 20%
Anėtar 20%


Numri i postimeve : 171
Vendii : N'PC
Registration date : 27/12/2008

Aston Villa dhe Arsenali ndajnė pikёt Empty
MesazhTitulli: Aston Villa dhe Arsenali ndajnė pikёt   Aston Villa dhe Arsenali ndajnė pikёt I_icon_minitimeSat Dec 27, 2008 12:17 pm

Zat Knight ka shёnuar njё gol tё vonshėm pёr t’i dhёnё njё pikё
Aston Villas nё derbin pėrballё Arsenalit, qё pėrfundoi me rezultat 2-2.
Arsenali
kaloi nё epėrsi tё dyfishtё nё Villa Park, por vendasit arritėn tё
nxjerrin njё pikё. Nё fund tё pjesės sё parё topēinjtė kaluan nё epėrsi
me anё tё Denilson (40’), ndėrsa nё fillim tё pjesės sё dytё dyfishuan
avantazhin me anё tё Diaby (49’).

Tё zgjedhurit e trajnerit Martin O’Neill ngushtuan rezultatin me anё tё
penaltisё sё shndėrruar nё gol nga Gareth Barrt nё mintёn e 65-tё tё
ndeshjes.

Por, kur Arsenali mendoi se mё nё fund to t’iu rikthehej fitoreve pas
dy muajsh tё tmerrshėm nё Premierligё, aty ishte mbrojtėsi Knight, qё
shёnoi golin e tij tё dytё nё fanellėn e Aston Villas, dy minuta pas
lojės shtesё, pёr t’i dhёnё njё pikё ekipit tё tij.

Me kёtё rezultat, tё dyja ekipet do tё ruajnė pozitat e mёhershme.
Aston Villa nё vendin e katėrt do tё mbledhё 35 pikё sa edhe
Manchestesteri nё vendin e tretё por me diferencё mё tё mirё golash dhe
me dy ndeshje mё pak.

Arsenali do tё mbajё vendin e pestё me tre pikё mё pak, 32.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aston Villa dhe Arsenali ndajnė pikёt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Tool Box :: Sporti-
Kėrce tek: