oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Liverpooli shuan gėzimin e Chelseat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ThE.DiNNo
Anėtar 20%
Anėtar 20%


Numri i postimeve : 171
Vendii : N'PC
Registration date : 27/12/2008

Liverpooli shuan gėzimin e Chelseat Empty
MesazhTitulli: Liverpooli shuan gėzimin e Chelseat   Liverpooli shuan gėzimin e Chelseat I_icon_minitimeSat Dec 27, 2008 12:18 pm

Skuadra e Liverpoolit ka shėnuar fitore bindėse kundėr Boltonit
me rezultat 3-0, pėr t’i dhėnė fund qėndrimit dyorėsh tė Chelseat nė
krye tė tabelės.
Golin e parė pėr skuadrėn vendase e shėnoi
Albert Riera (26’) pas njė krosimi nga kėndi tė kapitenit Steven
Gerrard, dhe me kėtė rezultat pėrfundoi pjesa e parė e ndeshjes.

Dy gola tė shpejtė tė shėnuar nė pjesėn e dytė nga Robbie Keane (53’ dhe 58’) i dhanė fund pyetjes pėr fituesin e takimit.

Golin e parė personal dhe tė dytin pėr Liverpoolin, Keane e shėnoi tetė
minuta brenda pjesės sė dytė, ndėrsa asistues ishte sėrish kapiteni
Gerrard.

Keane shėnoi edhe golin e tretė pėr Liverpoolin nga njė aksion i
filluar nga portieri Pepe Reina, i cili pėrfshiu Xabi Alonson dhe
mesfushorin e djathtė, Benayoun.

Me kėtė fitore, Tė Kuqtė mbajnė kreun me njė pikė mė shumė se pėrcjellėsi i parė, Chelsea.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Liverpooli shuan gėzimin e Chelseat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Tool Box :: Sporti-
Kėrce tek: