oLTi@NeT

Mirė Se Vini ne oLTi@NeT Froum
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ronaldinho dhe Robinho kryesojnė listėn e transfereve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
plman
Anėtarė 0%
Anėtarė 0%


Male Numri i postimeve : 27
Age : 24
Vendii : vushtrri
Registration date : 08/09/2008

Ronaldinho dhe Robinho kryesojnė listėn e transfereve Empty
MesazhTitulli: Ronaldinho dhe Robinho kryesojnė listėn e transfereve   Ronaldinho dhe Robinho kryesojnė listėn e transfereve I_icon_minitimeMon Sep 08, 2008 6:33 am

Ronaldinho, i cili u largua nga Barcelona pėr Milanin, dhe braziliani tjetėr, Robinho, i cili kaloi nga Real Madrid nė Manchester City, ishin dy emrat mė tė mėdhenj tė futbollit, tė cilėt kompletuan transferet e tyre gjatė kėsaj vere.
Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, dhe ai i Zenit St Petersburg, Andrei Arshavin, ishin parashikuar si transferimet mė tė mėdha tė kėsaj vere, por qė tė dy mbetėn nė klubet e tyre.

Afati kalimtar i transferove kaloi nė mesnatėn e 1 shtatorit, duke nėnkuptuar qė lojtarėt tash nuk mund tė lėvizin nga klubet deri nė afatin kalimtar dimėror, qė fillon nė janar.

Ronaldinho

Transferimi i Ronaldinhos do tė thotė se ai mund ta lėrė prapa sezonin e dėshtuar me Barcelonėn, ku u akuzua se kishte shfaqur mė shumė interesim pėr zbavitjet e natės, se sa pėr paraqitjen e tij nė fushėn e Camp Nou.

Sidoqoftė, pėrforcimi i ri 20 milionėsh i Milanit, pritet tė pėrjetojė njė ringjallje nė karrierė, pas bashkimit me bashkėvendėsit e tij, Kakan dhe Paton. Andrei Shevchenko po ashtu u rikthye nė Milan nga Chelsea dhe klubi pritet tė ketė njė ngritje pas njė sezoni tė dobėt 2007/08. Por, ndeshja e parё e rosonerёve, ishte zhgėnjim, pas humbjes 2-1 ndaj Bolognas.

Robinho

Manchester City nėnshkroi me Robinhon nga Real Madrid, pėr njė shumė qė thuhet tė jetė mbi 40 milionė euro. Braziliani ka arritur marrėveshje katėrvjeēare me ekipin qė drejtohet nga trajneri Mark Hughes, pak para mbylljes sė afatit kalimtar.

Amauri

Juventus luftoi pėr tė fituar shėrbimet e brazilianit tjetėr, Amaurit nga Palermo, tė cilin e fitoi duke shpenzuar njė shumė prej 22.8 milionė eurosh.

Ricardo Quaresma

Trajneri i ri i Interit, bėri disa investime tė mėdha nė Inter, ku erdhi si zėvendėsim i Roberto Mancinit. Nėnshkrimi mė i madh i kampionit tė Serie A, ishte Ricardo Quaresma, pėr rreth 17 milionė euro.

Interi po ashtu solli nė Giusepe Meazza edhe mesfushorin brazilian tė Romės, Amantino Mancinin, si dhe mesfushorin ganez, Sulley Muntari.

Rafael Van der Vaart

Nė Spanjė, Real Madrid solli mesfushorin holandez Rafael van der Vaart nga Hamburgu, i cili nė Santiago Bernabeu iu bashkohet disa nga bashkėkombėsve tė tij qė aktivizohen tek klubi mbretėror, Ruud van Nistelrooy, Arjen Robben, Royston Drenthe dhe Wesley Sneijder.

Ardhja e Van der Vaartit, ngushėllon ca dėshtimin e kampionit tė Spanjės nė tentimin pėr sė sjellė nė radhėt e veta nga Valencia, golashėnuesin mė tė mirė tė Euro 2008, David Villan.

Daniel Alves

Barcelona hapi kuletėn pėr tė paguar lojtarėt e rinj, si Daniel Alves, Alexander Hleb dhe Seydou Keita. Megjithatė, si Reali, po ashtu edhe Barcelona dėshtuan nė ndeshjet e para tė La Ligės.

Dėshtimi i transferimit tė Ronaldos

Edhe pse klubet spanjolle zakonisht arrijnė deri tek lojtarėt qė dėshirojnė, Ronaldo nuk arriti nė Madrid, megjithėse ata i ofruar kampionit tė Anglisė dhe Evropės, plot 85 milionė euro pėr lojtarin, i cili shėnoi 42 gola nė sezonin kaluar.

Ai ka nxitur njė luftė qė ende vazhdon mes klubeve, duke bėrė komente se edhe mė tej dėshiron tė kalojė tek Real Madrid nё tё ardhmen. Pas humbjes nė ēerekfinale tė Euro 2008 me kombėtaren portugeze, Ronaldo e bėri tė qartė dėshirėn e tij pėr tė kaluar nė Madrid, megjithėse ishte i lidhur me kontratė me Manchesterin deri nė vitin 2012.

Dimitar Berbatov
Sir Alex Ferguson ia arriti qėllimit dhe e mbajti Ronaldon nė radhėt e veta. Megjithatė Manchesteri arriti qė nė ditėn e fundit tė afatit kalimtar, tė kompletojė edhe transferimin e sulmuesit bullgar, Dimitar Berbatov, duke i paguar Tottenhamit 37.7 milionė euro.

Berbatov, 27-vjeēar, ka nėnshkruar marrėveshje katėr-vjeēare me United. Manchester City dhe Chelsea kishin tentuar ta ‘grabisin’ bullgarin nė momentet e fundit, por ai ndoqi dėshirėn e tij dhe kaloi nė Old Trafford.

Sami Nasri

Arsenali i Arsene Wenger bleu nga Marseille mjeshtrin e mesfushės, Sami Nasri, qė sipas disave llogaritet si Zinedine Zidane i ri. Topēinjtė sollėn nė radhėt e veta edhe mbrojtėsin e Manchesterit, Mikael Silvestre (po ashtu francez), pasi qė huazuan tek Milani mbrojtėsin zviceran, Senderos.

Robbie Keane
Liverpooli sidoqoftė, harxhoi plot 24 milionė euro pėr tė blerė sulmuesin e Tottenhamit, Robbie Keane, dhe pėr tė, tė kuqtė i paguan Tottenhamit plot 24 milionė euro, i cili do tė krijojė partneritet me spanjollin Fernando Torres, nė Anfield.

Deco

Trajneri i ri i Chelseat, Luiz Felipe Scolari, i cili udhėhoqi Brazilin drejt titullit tė pestė nė Kupėn Botėrore 2002, solli nė Stamford Bridge nga Barcelona, mesfushorin portugez me prejardhje braziliane, Deco.

Dėshtimi i Andrei Arshavin

Tottenhami, shumė aktiv nė afatin kalimtar kėtė verė, dėshtoi tė sjellė synimin kryesor, mesfushorin e Zenit St Petersburg, Andrei Arshavin, megjithėse arriti tek njė rus tjetėr, Roman Pavlychenko.

Paraqitjet e shkėlqyeshme tė Arshavin pėr Rusinė, pas arritjes nė gjysmėfinale tė Euro 2008, e pozicionuan atė lartė nė tregun e transferove, por klubi rus, fitues i Kupės UEFA nė sezonin e kaluar, la njė ēmim tepėr tė lartė pėr tė, 25 milionė euro, shifėr qė ishte e paarritshme pėr londinezėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ronaldinho dhe Robinho kryesojnė listėn e transfereve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
oLTi@NeT  :: Tool Box :: Sporti-
Kėrce tek: